Regeneracja i naprawa pomp hydraulicznych

To one funkcjonują jako elementy, które używają energię czynnika roboczego w celu uzyskania energii mechanicznej działającej pod odpowiednim kątem. Dlatego regeneracja siłowników hydraulicznych jest niezbędna, by konstrukcja każdej maszyny napędzanej olejem przemysłowym mogła służyć przez długie lata. Nasz serwis techniczny zajmuje się głównie renowacją części, lecz naprawa siłowników hydraulicznych również nie stanowi wyzwania dla naszych fachowców.

Regeneracja siłowników hydraulicznych – jak przebiega?

Gdy siłownik hydrauliczny oddany jest do regeneracji, jest on poddawany badaniu na stacji diagnostycznej. To tutaj następuje rozłożenie go na poszczególne elementy oraz dokładne ich wyczyszczenie. Najważniejsza jest jednak ocena sprawności urządzenia. Dlatego właśnie nasz serwis przeprowadza wiele rygorystycznych testów, które mają za zadanie ocenić która część wykonawcza uległa degradacji lub zniszczeniu.

Jeśli chodzi o poszczególne elementy, na jakie składa się opisywane urządzenie, degradacji ulec może praktycznie każda jego część. Najczęściej jednak problem występuje w cylindrze, w którym cała konstrukcja jest zawarta, lub w tłoku oraz w tłoczysku. Szczególnie te ostatnie elementy narażone są na ciągłą pracę oraz nacisk przekraczający często wartość dopuszczalną.

Naprawa siłowników hydraulicznych – czy warto podjąć się jej samemu?

Gdy regeneracja nie pomaga, należy przejść do naprawy. Niestety, często właściciele konstrukcji napędzanych olejem przemysłowym decydują się na samodzielną naprawę opisywanych elementów. Może to skutkować nieodpowiednim złożeniem elementu po jego demontażu. Błędem, który jest powielany przy samodzielnej próbie naprawy, jest nieodpowiedni montaż części pod względem szczelności układu, co skutkuje nieodpowiednią pracą urządzenia w konstrukcji.

Nawet przy elementach na pierwszy rzut oka prostych w budowie warto udać się do specjalistycznego serwisu, w którym regenerację przeprowadzą fachowcy, a Ty będziesz miał pewność, iż produkt nie przyczyni się do awarii całej konstrukcji.
 

wróć do listy